Co to jest anchor? – wprowadzenie do pojęcia i jego zastosowań
Anchor to pojęcie bardzo istotne w zakresie SEO oraz tworzenia stron WWW, niemniej jednak, może być ono niezrozumiałe dla osób, które nie mają doświadczenia w tej dziedzinie. W niniejszym artykule zdążymy omówić to, czym właściwie jest anchor i jakie są jego zastosowania.
1. Definicja anchora
Anchor to po prostu link. W kodzie HTML link ten jest zapisywany w następujący sposób:
<a href=”https://www.strona.pl/”> Link do strony </a>
Można w nim wpisać adres URL do strony internetowej lub pliku.
Właśnie ten link nazywa się „anchor”.
2. Anchor a SEO
SEO (Search Engine Optimization) to proces optymalizacji strony internetowej, aby była lepsza w rankingu wyszukiwarek internetowych. Anchor jest jednym z czynników wpływających na SEO. Właśnie dzięki linkowaniu stron internetowych (czyli umieszczaniu anchora na innej stronie wraz z adresem URL do naszej strony) możemy polepszyć rankingu naszej strony w wyszukiwarce.
3. Anchor w marketingu internetowym
Anchor to także bardzo ważne pojęcie w zakresie marketingu internetowego. W ramach kampanii reklamowych możemy stosować takie narzędzia jak Google AdWords, reklamy w mediach społecznościowych, kampanie mailingowe itp. Jednakże, aby poprawić skuteczność tych działań, warto stosować linkowanie do naszej strony. Linkowanie pozwala na skuteczniejsze przekierowanie osób zainteresowanych naszymi produktami lub usługami na naszą stronę internetową.
4. Anchor w projektowaniu stron internetowych
W przeszłości linki były wyświetlane w kolorze niebieskim, aby łatwiej je można było odróżnić od innych elementów stron. Obecnie jednak, poprawa graficzna stron internetowych spowodowała, że już nie muszą być one w tym kolorze. Konfetti to baza zróżnicowanych templatek strony z gotowymi motywami na anchors, które można dostosować pod swoją wizję. Anchor to ważny element projektowania stron internetowych, który wpływa na ich przeglądanie oraz prowadzenie działań marketingowych.
Podsumowując, anchor to pojęcie niezbędne podczas tworzenia stron www, kampanii reklamowych, jak i również działania komunikacyjne z klientami oraz optymalizację stron w wyszukiwarce. Bez anchora nasza strona nie będzie dostępna dla potencjalnych klientów czy czytelników.